Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Podpora regionu > Životní prostředí a energetika > Pomáháme s Novou zelenou úsporám LIGHT

Pomáháme s Novou zelenou úsporám LIGHTFinancováno EU MZP logo SFZP

Od ledna 2023 pomáhají zaměstnanci Místní akční skupiny Jablunkovsko z.s. občanům z nízkopříjmových domácností s vyřizováním dotací na zateplení domů, na výměnu oken a dveří. Díky tomu jsme již pomohli přes 450 žadatelům.

Od začátku května 2023 také pomáháme žadatelům s projekty na pořízení fotovoltaických a fototermických článků na ohřev vody. 

 

Více najdete na webu: https://novazelenausporam.cz/nzu-light/ a nebo se můžete přímo obrátit na zaměstnance Místní akční skupiny Jablunkovsko.

Více informací poskytují poradci SFZP:

Mgr. Petr Karlubík, tel.: 739 335 550, email: petr.karlubik@masjablunkovsko.cz 

Ing. Monika Byrtusová, tel.: 732 279 193, email: monika.byrtusova@masjablunkovsko.cz 

Mgr. Lucie Trombiková, tel.: 777 255 903, email: lucie.trombikova@masjablunkovsko.cz

Jana Stachurová, tel.: 727 943 374, email: jana.stachurova@masjablunkovsko.cz 

 

UPOZORNĚNÍ

Vážení spoluobčané, nyní jsou ze Státního fondu životního prostředí dotační možnosti, které řeší zateplování Vašich domovů a s tím spojené šetření výdajů za energie. Jedná se o dotace z programu Nová zelená úsporám – Standard, Light a Oprav dům po babičce.

Čerpat tyto dotace mohou senioři, rodiny s příspěvky na bydlení, osoby pobírající 3. stupeň invalidity, ale také ekonomicky aktivní občané, mladé rodiny, fyzické a právnické osoby. V návaznosti na to, je nyní na trhu také velký výběr firem, které mohou k ušetření energií za provoz Vašeho bydlení dopomoci. Ovšem je zde ale také hodně firem, které nejsou až tak kvalitní, nabádají klienty k rychlým úhradám záloh, účtují si vícepráce, které nebyly předem sjednány a praktikují i jiné nekalé postupy.

Za MAS Jablunkovsko Vám v těchto dotačních programech bezplatně poradíme, vše vysvětlíme a pomůžeme i s podáváním žádostí. Vždy je vhodné oslovit si v území více firem, počkat na cenové nabídky a ty důkladně porovnat. Neplaťte zálohy předem, ale vyčkejte na kladné rozhodnutí Vaší žádosti ze strany Státního fondu životního prostředí. Státní fond životního prostředí tyto dotace vyhlásil dlouhodobě a financí je v nich dostatek.

V případě dotazů a pomocí s podáváním žádostí se na nás neváhejte obrátit. Veškerá tato poradenství jsou bezplatná a občanům nesmí být účtovaná. Pro aktuality a zveřejňování nevhodných firem sledujte webové stránky Státního fondu životního prostředí, https://www.sfzp.cz/varujeme-zadatele-v-programu-nzu-light-pred-praktikami-spolecnosti-alpha-solar-systems-s-r-o-a-narodni-dotacni-centrum-s-r-o/